חנויות רובוטיקה - המדריך השלם

מכיוון שאנשים רבים שאלו אותי בזמן האחרון את השאלה "איפה הכי כדי לקנות רכיבים?" החלטתי לכתוב על כך ולהבהיר כמה עניינים. אז נתחיל:


sparkfun - הוותיקה האמריקאית, אומנם החברה הרצינית והאמינה ביותר כרגע אך המחירים בהתאם. בקיצור. אם אתם מחפשים ציוד איכותי והכסף הוא לא בעיה, זו הכתובת (יאמר לזכותם גם שהם לא עושים בכלל בעיות עם משלוח לארץ).


4project - החברה הישראלית השניה בתחום, לא יצא לי לעבוד איתם ישירות אבל אלכס (המנכ"ל) בחור רציני והאתר מספק מנוע חיפוש נגיש וידידותי ביותר. כמו כן האתר תומך ב-paypal, יתרון משמעותי נוסף.ד.א.ן אלקטרוניקה - החברה הראשונה בתחום בארץ, אומנם האתר לא כל כך נגיש או מפותח/מעוצב/ידידותי אך השירות ממש טוב, יצא לי להזמין מהם מספר פעמים, כמו כן ישנה גם חנות (אומנם בפתח תקווה אבל יותר טוב מכלום...) חסרון נוסף שמצאתי בחברה זו הוא חוסר יכולת להזמין רק דרך אתר האינטרנט (האפשרויות היחידות הם תשלום טלפוני או לקיחת ההזמנה מהחנות) (עדכון, בגרסא האחרונה של האתר ניתן להזמין באמצעות paypal)


אור פתרונות אלקטרוניקה - ספק חדש יחסית , האתר מתיימר להיות בעל "המחירים הנמוכים בארץ", לא קניתי משם בעצמי אך נראה סביר.

ebay - איביי הפך כבר זמן מה לחלק ניכר מתרבות הצריכה שלנו. כמובן שניתן להזמין רכיבים אלקטרוניים בעלויות נמוכות מאוד אך יש לשים לב לשלושה חסרונות: 1,אמינות המוכרים לא תמיד ברורה. 2, זמן ההספקה יכול לקחת הרבה מעל המצופה (יצא לי כבר לחכות חודשיים וחצי לרכיב). 3, איכות הרכיבים מוטלת בספק גם אם צוין רכיב ספציפי, יש סיכוי שעדיין תקבלו את החיקוי הסיני.


סיכום:
אז כמובן של נגעתי בכל החנויות אך אני חושב שעברתי על החנויות החשובות לחובבי הרובוטיקה, מי שמתעניין באלקטרוניקה בפרט יכול לבדוק גם בשדרות הר ציון בתל אביב, ובאריהב שבנורדיה (לא יצא לי להזמין משם אך יש להם הרבה פידבקים חיוביים).

עד כאן וחג (פסח) שמח
אלון רייזמן

2 comments:

 1. יופי של סיקור
  גם אני קניתי מ4project שירות טוב ומהיר
  מדאן יצא לי פעם אחת לקנות לפני מספר חודשים הפלוס הוא שאפשר לאסוף בחנות אך המחירים הם יחסית גבוהים
  ומהחנות אור פתרונות אלקטרוניקה קיבלתי שירות טוב ומהיר וגם מחירים סבירים

  השבמחק
 2. אני חדש בתחום ולא מכיר כלום חוץ מאור פתרונות אלקטרוניקה. המחירים טובים, מקצועיות ואמינות ויעוץ בשמחה בכל מה שהייתי צריך (קריטי לחדשים....)

  השבמחק